top of page

Kogemused

Iga kogemus mis loob väärtust, on oluline. 

Minni

Minni

Olen väga tänulik, et otsustasin avastada midagi nii unikaalset ja võimsat nagu videoteraapia!

Minu sessiooni märksõnad: teadvustamine, taipamine, läbinägelikkus, uus enesekindlus, inspiratsioon.

Kui alustasime, oli mul sees suur küsimus: kuidas edasi?  Milliseid valikuid teha?

Tegelikult juba sissejuhatav vestlus aitas mind palju edasi, kuid niipea, kui kaamera ette istusin, tajusin, et midagi minu

sees läks liikuma - vabanemise ja tervenemise suunas.

Aveli tajus läbi- (ja selgelt-)nägelikult, mida küsida ja millele tähelepanu juhtida, et toetada transformatsiooni.

Teadvustasin, miks ma seni midagi valinud olen. Aveli pakkus intuitiivselt ka ideid uute sihtide seadmiseks,

tema mõtted kõnetasid väga! 

 

Järgmine faas, salvestuse koos terapeudiga uurimine oli sessiooni vägevaim osa. Esiteks märkasin, et see inimene, kes hetk tagasi kaamera ees oma mõtteid ja tundeid jagas, oli juba aegunud versioon minust - energia muutus juba nii lühikese ajaga!

Ennast kõrvalt vaadates taipasin, et olen palju võimsam oma elu looja, kui olen lubanud endale tunnistada.

Üks teraapia ägedamaid osasid oli võimalus end läbi näha. Taipasin, et püüan üht olukorda endale "maha müüa," arvates, et see on mu kirg. Tegelikult on tegemist mugavustsooniga... See viis mind endalt küsima, mida eelistan: kas turvatunnet situatsioonis, mis kärbib mu tiibu või pisut hirmutavat uudsust, milles saavad avalduda mu tõelised anded? Ma veel avastan, kuidas ja mis ajastuses muutuseid teha, kuid olen kindel, et saadud sügavam teadlikkus iseendast kannab. Videot vaadates avastasin end ka ise endale nõu andmas! Lausutud ja kuuldud laused on mul jätkuvalt kuklas, vaikselt kõrgemaid potentsiaale meenutamas. 

Vahetult sessiooni järel tundsin end kergelt ja inspireeritult. Aveli soojus ja südamlikkus jäi mind samuti saatma.

Nädal aega hiljem videot vaadates mõjus see jätkuvalt tervendavalt, lahti rullusid veel uued kihid. Nüüd, kaks nädalat hiljem, naudin väga mõnusat energialainetust ja olen tuleviku suhtes optimistlik.

 

Kokkuvõttes olid minu jaoks kõige olulisemad taipamised:

- on sügavaid alateadlikke motiive, mis on mu otsuseid mõjutanud, aga nüüd, kui neid tean, valin teisiti

- on aeg lõpetada enda pisendamine 

- on aeg hakata jagama oma tõelisi kingitusi

- see, mida olen teistes imetlenud, on tegelikult minus olemas

- saan hakkama paari teemaga, mille osas arvasin et ei saa

 

Aveli on terapeut, kelle juurde läheksin kindlasti tagasi ja videoteraapia on protsess, mille toetavat väge soovitan kõigil kogeda!

Kätlin

Kätlin

Videoteraapia oli midagi väga huvitavat. Ma läksin teraapiasse üsna ootuste vabalt ja üllatusin meeldivalt.

Ma teadsin, et mind filmitakse, aga mul polnud aimugi, et see on intervjuu minuga, mida mina hiljem vaatan.

Küsimused olid hingepuudutavad ja sügavad. Hiljem ennast vastamas vaadates tekkis väga huvitav perspektiiv - ma justkui oleksin vaadanud enda kõige kallimat sõbrannat rääkimas endast ja ma oleks nii väga tahtnud hüpata sinna hetke tagasi ja iseendale suur kalli teha. Ma vaatasin ennast ja mõtlesin, et miks ma küll nii kurb olen ja tegelikult on minus ju nii palju ilusaid ja imelisi külgi. Ning olgugi, et vaatasime videot koos üsna pea, oli mul tunne, et mineviku mina on kõnelemas ja et ma juba tean paremini ja saan teistmoodi aru. Igatahes oli see tervendav ja silmiavav kogemus. Aveli oli väga soe ja toetav ning tegi kogu kogemuse mugavaks.

Mul oli mugav nutta ja tundsin, et mind aksepteeritakse nii nagu olen. Ma ei pidanud ennast varjama või kihtide alla peitma.

Ma usun, et see teraapiavorm töötab eriti nende inimestega,

kellel on minule sarnaselt sisekõne vahel negatiivne ning enda väärtust raske näha. 

184042798_1130990284086711_5465012689774

Avo

Alguses oli väga veider tunne ennast kõrvalt vaadata. Aga see läks kiiresti üle kaastundeks, toetuseks, mõistmiseks...

Olles täielikult kohal, kuulates ja vaadates endale silma, tekkis sügav ühendus iseendaga. Mulle meeldis, kui siiralt ja ausalt ma jagasin enda jaoks väga valusaid kogemusi. See tõstis minu enesekindlust. 

Meil kõigil on ilmselt mingi ettekujutus endast. Videoteraapia näitas mulle milline ma päriselt olen ja mis on minu jaoks tähtis.

Juba filmimise ajal toimus minus mingi muutus. Pärast videot vaadates ma olin juba oluliselt paremas

kohas iseendas ja ma oleksin suutnud toeks olla oma varasemale Minale.

Südamest tänan Sind, Aveli, selle kohtumise eest iseendaga.

Silver

Silver

Universum on mind lahedalt paitanud ja saatnud mulle kogemiseks aina uusi ja lahedaid protseduure ning alati olen saanud jumalikult maksimaalse kogemuse, mis andnud tiivad. Olen meeletult tänulik selle eest ja tänan ka Avelit megalaheda videoteraapia seansi eest. See polnud lihtsalt teraapia, vaid midagi oioi kui palju enamat! Sain selle seansiga tohutu energialaksu ja särasin kuni uinumiseni. Läksin kohtumisele mõttega, et soovin saada rohkem julgust olla vabamalt kaamera ees, aga sellele lisaks sain veel kümnele erinevale teemale selgust ja parema suuna ning tõuke :) olen ülimalt õnnelik!

Tuult ainult tiibadesse, jumaliku hingega piiga!

84114614_2818834528351971_20050048338739

Carine Jessica 

Kohtusin Aveliga esimest korda 2014. aasta suvel ühel üritusel. Kuna olin juba mõned päevad varem teadlik, et sel õhtul on võimalik lasta endale Inglikaarte panna, olin end ette valmistanud ja tundsin esimest korda, et julgen midagi sellist teha.

Mul on lihtsalt väga suur aukartus selliste asjade eest ning olen pigem peljanud liiga palju teada, kartes et hakkan siis meelega vastavas suunas käituma. Avelilt Inglikaartide kohta rohkem teada saades, sain aga aimu, et ta tõlgendab mulle Inglite poolt öeldut ning kõik see on hetkeseis ja pigem teadmatuse puhul abiks ning suunajaks. Meie vestluse lõppedes ulatas Aveli mulle kaardi, mille tagaküljele kirjutas sõnumi “Sa oled ilus! Väärtusta ennast!”. Pärast esimest kohtumist, tundsin paari päeva möödudes, et minusse jäi veel mitmeid küsimusi, mida toona ei mallanud küsida. Elu sättis aga nii, et kohtusime juba nädala pärast uuesti ning sain taas oma küsimusele vastuseid. Läks mööda umbes pool aastat, kui Avelile kirjutasin, sest tundsin, et mul on küsimusi, mille osas abi vajaksin. Veetsin toona temaga mitu tundi ja lahkusin, olles rõõmu, kergust ja ootusärevust täis. Läks mööda jälle pool aastat ning olin toona jõudnud oma elus ummikseisu. Näiliselt tegin kõike justkui nii nagu pidi, aga sisimas olin endaga kontakti kaotanud ja täiesti eksinud. Tol korral ei olnud mul isegi küsimusi, millele vastuseid otsida. Tundsin lihtsalt, et pean Aveliga kohtuma, et äkki ta oskab avada mu silmad millegi osas, mida ma ise ei näe. Juba eelmistel kordadelgi, oli ta juhtinud mind vaatama oma lapsepõlve, kust kõik meie probleemid tegelikkuses alguse saavad. Nüüd juhtis ta mind veel enam paralleelselt ka olevikku. Kui ma ise olin täiesti veendunud, et olen olenemata kõigest muust iseendaga rahul, siis tema raputas pead ja ütles jällegi, et pean ennekõike iseennast armastama. Sattusin kohati veelgi suuremasse segadusse, omaarust sain endaga täiesti normaalselt läbi. Sel korral rääkis Aveli ka esimest korda meditatsioonist. Läks mööda üle poole aasta. Olin vahepeal lugenud erinevate meditatsioonide kohta raamatuid ja uurinud lisa. Olin võtnud aega iseendale ja korrastanud oma mõtteid ning mis kõige raskem- õppinud lahti laskma.

Kui siis 2016. aasta mais Aveliga ühendust võtsin, siis tundsin huvi meditatsiooni vastu. Olin oma elus väga heas kohas. Armastasin ennast, oma elu ja kõike mind ümbritsevat. Ärkasin igal hommikul põnevustundega, mida uus päev toob ja uinusin tänutundega, et mu elu just selline on. Minu meditatsioon oli nagu üks 10-minutilisena tunduv värviline film, mis tegelikkuses kestis tund aega ja hõlmas endas nii naeru kui pisaraid. Kui olin kõike nähtut Avelile selgitanud, aitas ta mul palju nähtut ümber seletada. Mäletan, et ta kordas mitmel korral: “Oi, pane tähele, Su ellu tuleb nüüd peagi palju kirge. Pane tähele, keegi tuleb Su ellu.” 
Läks vist umbes 3 nädalat ja tuligi. Nüüd mul on veel üks suur, peaaegu nii suur, et iseenda sisse ära ei mahu, tänutunne, mille eest universumit ja Ingleid tänada. 
Ma tänan neid ka selle eest, et Aveli minu eluteele sattus. Tal on väga suur roll selles, et ma ammu kaotatud iseenda üles leidsin, andestama, aktsepteerima ja lahti laskma õppisin. Ja ma olen kõige selle eest nii-nii tänulik !

129586161_3744674885572090_7452513922091

Krislin

Kui ma esimene kord Aveliga kohtusin, siis ei osanud kohe arvatagi kui suurt rolli ta minu elus mängima hakkab.

Väga palju tuge olen saanud just temalt ja tihtipeale kui olin mingil hetkel valiku ees võtsin ühendust Aveliga ja ta suutis mind õigele teele suunata ja jõudu anda. Ma olen nii õnnelik, et Aveli on olnud mul alati olemas ja mind aidanud, tema siirus ja hea sõna on olnud teatud hetketel asendamatu. Kindlasti pöördun ka edaspidi temapoole ja küsin abi kui antud olukorras muud ei oska teha. Aveli on tõeline ingel.

Markku

Iseendaga kohtumine tundub alguses hirmutav, aga on seda mitmekordselt väärt.

Ma peaksin ennast kõige paremini tundma, aga tihti surume mingitest kohtades silmad nii kõvasti

kinni ja olme viimaste seas, kes end mõistab. On aeg õppida ennast paremini tunda. "Ahh, mis nüüd mina",  enam ei toimi. 

Aveli suudab luua usaldava keskkonna, kus on end lihtne avada ja avastada.

Aveli on kui "inimkorgitser". Olen tänulik selle kogemuse eest!

Kata

Üldiselt ma arvan, et Videoteraapia on väga lahe!

Ma usun, et paljudele on enda kõrvalt vaatamine suureks abiks, et aru saada oma elust ja iseendast.

Stina

Nägin oma Videoteraapia videot uuesti 8 kuu pärast.

Nagu vaataks võõrast. Olin selle muretsemise teema üldse unustanud.

Mulle tuli taipamine, kui kiiresti me tegelikult muutume. Me vaatame ennast iga päev peeglist, aga peegel ei räägi vastu. Kui seda videot nüüd vaadata, siis on see kui meeldetuletus, kui imeline ma tegelikult olen.

200029011_3952204461482068_6681082466666

Merlin

Alustasime põgusa vestlusega, mis teemaga soovin tegeleda ja seejärel hakkas intervjuu...ma ütleks, et iseenda ja kaameraga.

Ei saa mainimata jätta, et videteraapia ajal on väga suureks toeks ja teejuhiks armas Aveli, kes väga oskuslikult oskab sõnastada seda, mida ise ei oska ja püüab kinni, kui on soov põgeneda. Selle videoteraapia käigus EI saa põgeneda iseenda eest.

Niisiis seisingi vastusega silmitsi ja pidin otsa vaatama tõele. Ja see oli vabastav!

Räägin pisut lähemalt ja toon näite: Aveli küsis minult, mis mulle enda juures meeldib ja ma ei osanud vastata, väga pikalt!

Ta küsis, mis teistele minu juures meeldib ja ma jälle ei osanud vastata. Mul on olnud peaaegu terve elu arvamus, et minust arvatakse halvasti ja see oli kohutavalt kõvasti kinnistunud juuretasandile.

Vaadates hiljem end kaamerast oli minus niipalju taipamisi. Nähes end kõrvalt, nägin kui rumalaid mõtteid võib üks ilus inimene enda sisse panna. Sain enda üle korralikult naerda ja südamest, sest need näoilmed olid seda väärt!

Kui igapäevaselt vaadata peeglisse, siis kiputakse ikka nägema seda, mis ei meeldi, kuid mina, vaadates end läbi kaamera, leidsin väga palju ilu ja ehedust. Mulle meeldib minu enda juures siirus ja ehedus.

Oskan vastata paljudele küsimustele, just tänu videoteraapiale.

Samuti oli üks väga kauaaegne teema, mis vajas lahendust ja tõi pinnale pisaraid ning valu. Hiljem seda hetke järele vaadates,

oli see läinud, lahendatud, lõpetatud. Nii lihtne see ongi! Me saame lõpetada teadlikult vaid ühe käskluse või mõttega selle, mida taagana kaasas harjunud kandma oleme.

Uhh, päriselt, see oli kogemus, mis on täiesti ainulaadne ja eriline...kohtumine iseendaga!

Aveli on täiesti suurepärane inimene, et midagi sellist on loonud ja olen kindel, et see aitab neid, kes ta juurde jõuavad, 100 protsenti!

Olen palju kergem, armastan end rohkem ja näen nüüd ilu seal, kus oli enne valu!

213224418_10159946955169769_817224909443862287_n.jpg

Agnes

Mina sain videoteraapia seansi endale sünnipäevakingituseks.

Kohtusin Aveliga hetkel, mil tundsin end olevat väga haavatavas seisundis. Olin nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt täielikult ära kurnatud eelnevast 1,5 kuust.

Aveli armas ja soe olek tekitasid minus kohe vaba tunde. Pisarad tahtsid juba alguses tulla. Tundsin nagu oleksin just seda kohtumist juba mitu nädalat oodanud ja seda taotlenud, teadmata, millisel kujul see minu ellu tegelikult tuleb.

Kui ma nägin iseennast videolt, siis mind ehmatas, kui väsinud ja vana ma välja nägin selles seisundis. Kui habras ja haavatav ma tundusin. Mõtlesin, kuidas ma lasin sellel endaga juhtuda. Ennast vaadates ma mõistsin, et ma ei peaks enam ootama kelleltki teiselt, et ta mind hoiaks ja minu eest hoolitseks – ma otsustasin, et ma tahan ise ennast hoida ja enda eest hoolitseda.

Õrnalt ja armastavalt.

Ma märkasin vaadates, kuidas mind häiris, kui ma rääkisin oma “lugusid”, mida ma ise juba väga hästi teadsin. Ja samas märkasin hetki, kus ma olin täiesti ehe ja neil hetkedel nägin ma oma ilu ka vaatamata pikka aega kestnud magamatusele ja kurnatusele.

Ma olin südamepõhjani liigutatud tundest, et Aveli nägi mind seansi ajal päriselt  ja minus peituvat väge ning pakkus mulle südamest kingituseks midagi, mida ma sel hetkel väga-väga vajasin, kuid arvasin et mul pole selleks võimalust. See kingitus võimaldas mul näha iseendas asju, mille olemasolust ma ei teadnudki.

 

Meil on nii oluline näha iseennast päriselt ja lõpetada oma vanade lugude rääkimine – ka iseendale. Videoteraapia ja Aveli armas olek ning suunavad küsimused on imeline võimalus selleks, et näha, mida me tegelikult iseendaga teeme.

 

Sellest videoteraapiast alguse saanud sündmuste jada on viinud mind iseendas väga ilusasse ja ausasse kohta ning taaskord suurte elumuutuste juurde. Olen südamest tänulik, et kohtusin sinuga Aveli!

bottom of page